Musisz znaleźć czas dla siebie!

Tak więc stało się- zostałaś mamą. Nieodwołalnie, na zawsze, na cały etat. Od tej pory jesteś odpowiedzialna nie tylko za siebie. I tak codziennie karmisz, przewijasz, pierzesz, prasujesz, przebierasz, lulasz i tulisz. Ale hola, hola, stop, Musisz znaleźć czas dla siebie!Nie ma w tym nic złego, że czasem masz dość. Że marzysz tylko o kąpieli, o wyjściu samej na spacer. To nie oznacza, ze jesteś złą matką! Przeciwnie- jeśli myślisz i pamiętasz o sobie, dbasz o swojego maluszka.

Bo szczęśliwa i zadowolona mama to radosne dzieciństwo!

<img src="18337213_1432403926811957_352870546_n" alt="Musisz znaleźć czas dla siebie!" />

Kiedy niespełna 4 tygodnie temu pojawiła się Bianeczka, byłam najszczęśliwszą osobą na świecie. Wiedziałam, ze ona jest moim szczęściem. Ale już następnego dnia zaczęły się rodzić w mojej głowie smutne myśli. Bolą mnie piersi, boli mnie krocze, płaczę z bólu, czy nie powinnam w tym czasie być nieustannie szczęśliwa? Czy coś jest ze mną nie tak? Przecież mam ją już przy sobie, miało być tak pięknie, a ja mam jakieś problemy…

Kilka dni później zaczęły mnie męczyć słynne zimne i ciepłe poty, wahania nastroju. Po prostu zaczęły szaleć hormony! Czułam, ze nie jest tak jak być powinno, ze nie jestem zbyt dobra dla Bianki, że jeszcze tak mało wiem. A potem zatkany nosek, wysypka na twarzy, czy to moja wina? Może zjadłam coś, czego nie powinnam… I rady miliona osób- musisz gotować sama, musisz jeść lekko, ,musisz to, musisz tamto… I do tego każdy mówi co innego, kogo słuchać, kto ma rację? Wkurzałam się na siebie, że nie byłam dość cierpliwa, gdy Bianka płakała i że w duchu powiedziałam sobie, że mam dość. A przecież mam prawo mieć przez moment dość! Wszystko w porządku! To normalne, że wchodząc w nową sytuację boisz się i stresujesz.

Na wszystko potrzeba czasu.

I właśnie o to wszystko tutaj chodzi- o czas. Musisz znaleźć czas dla siebie! Jeszcze przed porodem koleżanka poradziła mi, żebym codziennie wyszła sama z domu na spacer, chociaż na 15 minut. Mnie to pomaga. Tydzień po porodzie poszłam do fryzjera. Zrobiłam paznokcie. Bycie matką nie oznacza, ze mam przestać być kobietą. A relaks jest wskazany, tym bardziej, że dziecko to czuje. Spokojna i zrównoważona mama to chociażby efektowniejsze karmienie. Dlatego zrób to dla siebie i ubierz się ładnie, zrób makijaż, obejrzyj dobry film, weź długą kąpiel, pójdź do fryzjera, na masaż. Zrób to, co ciebie relaksuje, odstresowuje, co pozwoli sobie przypomnieć jak to jest gdy najzwyczajniej w świecie pamiętasz o sobie:)

Tak, cenna uwaga, pamiętajmy o sobie!:)

Jedna myśl na temat “Musisz znaleźć czas dla siebie!

  1. Danie dziecku bezpiecznej wycieczek to obowiazek kazdego rodzica. Absolutnie jakikolwiek sposród nas umie sie lecz na doborze odpowiedniego fotelika samochodowego. Nie wiemy, na co oczywiscie przyciagac uwage, kiedy zmienic fotelik na grubszy, czy o odbierac i wlozyc na tenze uzywany, lub chyba doskonalszym wyborem bedzie nieznany.

Dodaj komentarz