Serial Girls to bardzo dobry serial

Serial Girls to bardzo dobry serial. A wydawać by się mogło, że fabuła serialu jest typowa i przewidywalna- oto kolejne ,,dzieło”, które opowiada o życiu dwudziestokilkuletnich dziewczyn, mieszkających w Nowym Jorku, które szukają swojej drogi i przeżywają miłosne rozterki. Tu jednak chodzi o coś więcej…

Hannah, główna bohaterka, musi sama zadbać o finanse, ponieważ rodzice nie zamierzają jej dłużej pomagać. Przyjaciółka Hannah-Marnie- próbuje odnaleźć swój życiowy cel. Z kolei Jessa, twarda, nieustępliwa i zblazowana, na nowo próbuje odnaleźć się w panujących realiach. Jest jeszcze Shoshanna, która traci swoją niewinność i wiarę w ludzi wraz z utratą dziewictwa. Brzmi banalnie, zdaję sobie z tego sprawę. Stąd też po zapoznaniu się z opisem serialu, nie miałam chęci poznawać losów bohaterów. Jednak z nadmiaru wolnego czasu i  z powodu przymusu ciągłego leżenia w trakcie ciąży, włączyłam pierwszy odcinek. I co się okazało? Nie spodobał mi się.

<img src="http://ladybuu.pl/wp-content/uploads/2017/03/Girls_HBO_Poster.jpg" alt="serial girls, plakat, źródło: http://www.filmweb.pl/serial/Dziewczyny-2012-607930"
serial-girls-plakat.jpg

Nie tylko te sceny, ale też zwyczajne, dla przykładu Jessa smarkająca do wanny, w której siedzi razem z Hannah. Potem zrozumiałam, ze o to w tym wszystkim chodzi.

Nie lubiąc jednak przerywać czegokolwiek w połowie, zabrałam się za kolejny. I tak obejrzałam pierwszy sezon. Z początku przerażały mnie sceny seksu i zbliżeń w każdym odcinku. Adam sikający na Hannah pod prysznicem? Były niesmaczne, wręcz obrzydliwe.

Lena Dunham- reżyserka, scenarzystka i odtwórczyni głównej roli- pokazuje świat takim jakim jest. A jest pełny obrzydliwości, sprzeczności i fałszu. Żadna z bohaterek nie ma idealnego ciała, jak modelki z reklam perfum albo bielizny. Tłuszcz aż się wylewa, widać rozstępy, zwisający brzuch, nieatrakcyjne tatuaże, nieperfekcyjne makijaże, fryzury od niechcenia. Ubiór też jest zwyczajny, a nawet odstręczający. Siostra Adama wygląda jakby pożyczyła ciuchy od bezdomnych.

<img src="http://ladybuu.pl/wp-content/uploads/2017/03/7775365.3.jpg" alt="serial girls, plakat, źródło: http://www.filmweb.pl/serial/Dziewczyny-2012-607930"
serial-girls-plakat.jpg

Do tej pory ,,seriale dla dziewczyn” przedstawiały wyidealizowany świat, gdzie wszyscy są przystojni,piękni i bogaci. Serial ,,Dziewczyny” ucieka od tego typu fałszu. A do tego milion żarcików sytuacyjnych sprawia, że serial dobrze się ogląda. Jest i gorycz, i radość, i miłość oraz jej brak. Warto obejrzeć i samemu wyrobić sobie opinię:)

Dodaj komentarz